25 września w 40. rocznicę powstania NZS w Muzeum Śląskim odbędzie się spotkanie byłych NZS-iaków (wstępnie przewidziana godzina to 16). Z powodu pandemii ta uroczystość jest opóźniona o rok, organizator, niestrudzony Przemek Miśkiewicz czeka na przybycie licznego grona dawnych studentów i założycieli organizacji z 1980 roku.

Do zobaczenia!

Jak wiecie, przygotowywaliśmy przez ostatnie pół roku album o NZS uczelni śląskich lat 80-90. I za chwilę będzie gotów. W trakcie y w Muzeum Śląskim - najprawdopodobniej o 16.00, co jeszcze potwierdzę. Promocja albumu, wspólne oglądanie filmu, występ chóru Zespołu Śląsk, który zaśpiewa kilka piosenek Kaczmara, Kelusa, ale też Kazika i innych - po prostu piosenki, które towarzyszyły nam w walce z komuną. Potem będziemy mogli zobaczyć się na wielkoformatowych zdjęciach i przypomnieć sobie, jak wyglądaliśmy podczas strajków 1981 roku, marszów i zadym czy wizyty papieskiej na Muchowcu. A po wszystkim bankiet- może już nie taki jak dawniej, ale będzie można zjeść smacznie przy winku czy piwku i pogadać z tymi, których nie widziało się czasami 30-40 lat. Spotkajmy się wszyscy, bo młodsi już nie będziemy. Powiadomcie innych ludzi tamtego czasu. Mam nadzieję, że covid nas nie zablokuje. Precz z komuną.

czwartek, 10 marca 2011

Najświeższe wieści z Wrocławia

Tym razem pracownicy uczelni chcą odwołać rektora AM

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Czyli oddolna inicjatywa może dać rezultat! jest to sygnał żeby przerwać obezwładniającą bierność.

Anonimowy pisze...

Obezwładniająca jest nie tylko bierność, ale postawa samego rektora. Stronę uczelni traktuje jak własną agorę, na której wylewa własne żale, tłumaczy się nawet wtedy gdy nikt go o tłumaczenie nie pyta, kala dobre imię prorektora Ziętka... słowem to jest właśnie obezwładniające. Ręce opadają, szczególnie jak ten pan pisze o przywoitości... Czego jak czego, ale tego właśnie już dawno zabrakło.