25 września w 40. rocznicę powstania NZS w Muzeum Śląskim odbędzie się spotkanie byłych NZS-iaków (wstępnie przewidziana godzina to 16). Z powodu pandemii ta uroczystość jest opóźniona o rok, organizator, niestrudzony Przemek Miśkiewicz czeka na przybycie licznego grona dawnych studentów i założycieli organizacji z 1980 roku.

Do zobaczenia!

Jak wiecie, przygotowywaliśmy przez ostatnie pół roku album o NZS uczelni śląskich lat 80-90. I za chwilę będzie gotów. W trakcie y w Muzeum Śląskim - najprawdopodobniej o 16.00, co jeszcze potwierdzę. Promocja albumu, wspólne oglądanie filmu, występ chóru Zespołu Śląsk, który zaśpiewa kilka piosenek Kaczmara, Kelusa, ale też Kazika i innych - po prostu piosenki, które towarzyszyły nam w walce z komuną. Potem będziemy mogli zobaczyć się na wielkoformatowych zdjęciach i przypomnieć sobie, jak wyglądaliśmy podczas strajków 1981 roku, marszów i zadym czy wizyty papieskiej na Muchowcu. A po wszystkim bankiet- może już nie taki jak dawniej, ale będzie można zjeść smacznie przy winku czy piwku i pogadać z tymi, których nie widziało się czasami 30-40 lat. Spotkajmy się wszyscy, bo młodsi już nie będziemy. Powiadomcie innych ludzi tamtego czasu. Mam nadzieję, że covid nas nie zablokuje. Precz z komuną.

sobota, 12 lutego 2011

Głos wsparcia w obronie prawdy

http://wkrakowie.wordpress.com/2011/02/12/glos-wsparcia-w-obronie-prawdy/

Prośba o wpisywanie poparcia w komentarzach na w/w stronie oraz o jak najszersze rozpowszechnienie.

1 komentarze:

Anonimowy pisze...

To nadzwyczajne, że powstał AKO im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu.
Mieć Takiego Patrona, to bardzo zobowiazujące, gwarantujące powagę sytuacji, rzetelną merytoryczną ocenę każdego wydarzenia społecznego, bezinteresowność, przedstawianie prawdy i tylko prawdy "pro publico bono".
Ciesze się, że autor bloga propaguje misje środowisk akademickich w obronie prawdy.
Zresztą nigdy w to nie wątpiłam.
Danuta Jarosz